Як купити акції на Україні: прості поради професіоналів

Опубликовано Январь 18th, 2016

Відповідно до Закону України №3480-ІV «Про цінні папери та фондовий ринок» правом покупки цінних паперів володіють як юридичні, так і фізичні особи.

Як купити акції на Україні: прості поради професіоналів

Як купити акції на Україні: прості поради професіоналів

На сьогоднішній день в посткризовий період більшість українців як ніколи хвилює питання додаткового заробітку, при цьому дуже небагато готові докладати фізичні зусилля. Оскільки банки поки не повернули довіру до своїх структурам, населення шукає інші способи вкладень, таких як придбання акцій, наприклад.
Приватна особа може придбати будь-які акції, в тому випадку, якщо:

      • «продавець» вже є акціонерним товариством і успішно веде свій бізнес і саме тому його акції активно продаються і купуються на ринку. «Покупцю» необхідно знайти того, хто готовий продати акції підприємства — це може бути будь сьогоднішній власник акцій фабрики (як фізичне, так і юридична особа). Або звернутися в брокерську компанію, яка виконає операцію покупки акцій фабрики за дорученням «покупця». Або звернутися в дилерську компанію, у якої якраз випадково придбана акція фабрики і торговець готовий здійснити продаж «покупцеві». Розповідає про процес продажу акцій керівник Центру бізнес-технологій Ольга Пестрецова-Блоцкая. Компанії, які здійснюють торговельну діяльність на фондовому ринку можуть розмістити заявку про бажання купити акцію фабрики на фондовій біржі або надати «покупцеві» доступ до торгових фондовим майданчикам через Інтернет;
 •  »компанія-продавець» вперше виходить на фондовий ринок, спочатку розміщуючи свої акції. Зробити це вона може, самостійно розмістив інформацію, в установленому порядку в засобах масової інформації, наприклад, через систему інформаційних агентств Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, або через спеціалізовану компанію андеррайтера. Відповідно «покупцю» для отримання інформації про первісну емісії акцій цікавить його компанії потрібно відстежувати інформацію у відповідних інформаційних каналах, радить експерт. Як зазначає О.Пестрецова-Блоцкая, в будь-якому сценарії, здійснюючи операції з купівлі акцій «покупцеві» потрібно правильно провести угоду, для чого необхідно оформити наступні документи:
 1.  Договір купівлі-продажу акцій. У договорі купівлі-продажу акцій повинні міститися всі істотні умови угоди: сторони, предмет договору — акції «такий-то компанії» (кількість акцій, їх тип, номер і дата випуску, номінальна вартість), ціна, за якою отримується одна акція і загальна ціна угоди, порядок оплати (терміни, вид розрахунку), відповідальність за невиконання договору, наприклад, за несплату грошей або непередачу акцій.
 2. Розписка про одержання грошей за договором. Підтверджує факт отримання грошей.
 3. Акт про належне виконання договору. Повинен бути підписаний обома сторонами: про те, що акції дійсно передані, а гроші дійсно отримані в оплату за цим договором (зробити посилання не тільки на суму оплати, а й на розписку, її дату і номер, щоб можна було зіставити документи).
 4.  Анкета зареєстрованої особи. Є обов’язковим документом (поряд з передавальним розпорядженням) для реєстрації в реєстрі угоди і здійснення операції по рахунку реєстроутримувачем. Заповнюється первісним власником акцій.
 5. Передавальне розпорядження. Це підстава для здійснення операції по рахунку реєстроутримувачем (самим суспільством або професійним реєстроутримувачем). Підписи на передавальному розпорядженні можуть бути завірені нотаріусом або представником професійного реєстроутримувача, якому передано ведення реєстру акціонерів компанії, чиї акції продаються.
 6. Згода чоловіка. Акції — спільне сумісне майно подружжя, тому всі операції з ними здійснюються за взаємною згодою. І якщо продавець уклав з вами угоду з продажу акцій, а його дружина на момент підписання договору дала лише усну згоду (і це не можна документально підтвердити), то може постати питання про дійсність угоди в суді.
 7. Гарантійний лист. Документ, що підтверджує, що продавець акцій ні з ким, крім покупця, не укладав договорів купівлі-продажу, а також про те, що зазначені акції належать йому на повному і необмеженій праві, не обтяжені заставою, так само як і якими б то не було іншими зобов’язаннями перед третіми особами, на акції відсутні які б то не було права третіх осіб, вони не знаходяться під арештом, не є предметом спору в суді і предметом розглядів по порушеній кримінальній справі.

«Це мінімальний перелік документів. Якщо ж» покупець «перетворюється на» мега-покупця «, може виникнути багато юридичних моментів. Такі угоди краще проводити в тандемі інвестиційних консультантів і юристів», — радить керівник центру бізнес-технологій Ольга Пестрецова-Блоцкая. Надіємся, ви одержали відповідь на питання: як купити акції на Україні, додаткова інформація тут!Добавить комментарий