«Зелений тариф» — новий вид інвестицій в Україні

Опубликовано Февраль 10th, 2016

Як повідомляє Українська асоціація відновлюваної енергетики, в нашій країні діє спеціальний «зелений» тариф — новий вид інвестицій в Україні. Він дозволить власникам сонячних або ветрогенерірующіх установок отримувати стабільний додатковий дохід.rosіjska-versіya

«Зеленый тариф» - новый вид инвестиций в Украине

«Зеленый тариф» — новый вид инвестиций в Украине

Все більше приватних домоволодінь використовують в якості джерел електроенергії ці поновлювані джерела. Таке стрімке зростання спровокувало впровадження в минулому «зеленого» тарифу при виробництві електрики за допомогою сонячних установок. Правда, як головний стимул спрацював все ж меркантильний інтерес — за допомогою грошей, які платить держава за генеруються надлишки, їх власникам вдається не тільки швидко відбити інвестиції в приватну автономну енергосистему, але ще і заробити. Згідно з українськими законами, першочерговий викуп електроенергії (залишків після забезпечення власних потреб) за підвищеним тарифом гарантується владою саме у домоволодінь, які використовують сонячні батареї.

<! — More ->

Закон № 514 «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкурентних умов вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії» діє не тільки на сонячні батареї, але і на вітрогенератори, експлуатовані в приватних домоволодіннях. До того ж, після спілкування з конкретними власниками, з’ясувалося, що з боку регулятора енергетичного ринку збоїв з оплатою і споживанням надлишків помічено не було.

Власники приватних будинків, які уклали договір з купівлі-продажу електроенергії до: 1 липня 2015 року отримують 3,50 / 3,90 грн за 1 кВт · год.

 • 16 липня 2015 року — 20 євроцентів за 1 кВт · год.
 • 1 січня 2016 року — 19 євроцентів за 1 кВт · год.
 • 1 січня 2017 року — 18 євроцентів за 1 кВт · год.
 • 1 січня 2020 року — 16,3 євроцентів за 1 кВт · год.
 • 1 січня 2025 року — 14,5 євроцентів за 1 кВт · год.

Нижче ви можете подивитися на економічну еффектіность при використанні сонячного генератора в реальному приватному будинку в Києві

економічна еффектіность при використанні сонячного генератора в реальному приватному будинку в Києві

Наскільки вигідно інвестувати в Україну в приватну сонячну електростанцію

Для українського домовласника, що має будинок в середній смузі України, протягом 9 місяців, цілком можливо не тільки задовольняти свої потреби в електроенергії за рахунок сонячної енергії, але ще і активно продавати надлишки державі. Як видно з таблиці вище, на широті Києва, завдяки енергії сонця можна знизити витрати на централізовану енергомережу відповідно на 89%, 63% і 74%.

У рік, геліосистема, що працює на даху приватного домоволодіння, виробить близько 13,5 МВт · год, де приблизно 7,5 МВт · год складуть надлишки, які, держава, згідно з «зеленим» тарифом купить за ціною від 3,50 грн. до 3,90 грн за 1 кіловат. Це означає, що сумарний річний дохід, однією десятікіловатной установки складе близько 25-32тис. грн. Це означає, встановлена ​​на даху СЕС, окупиться за 7-10 років (залежить від виробника обладнання). Далі піде чистий прибуток.

За даними НАСА, рівень сонячної радіації в наших містах знаходиться в межах кВт · год / м2 / день.
Середньомісячний рівень радіації

Оформити «зелений» тариф в Україні просто

Оформити «зелений» тариф в Україні просто, потрібно тільки правильно і послідовно пройти нескладну процедуру. Це дозволить перетворити енергетичну незалежність в приносить непоганий дохід, бізнес-проект.

 • Насамперед, потрібно купити і змонтувати систему.
 • Подати заяву в місцеве обленерго. Докласти схему підключення приватної електростанції.
 • Дочекатися узгодження схеми держпідприємством.
 • Отримати рахунок на облаштування вузла обліку споживаної і генерованої в мережу електричної енергії.
 • Протягом 5 днів після оплати, обленерго має надати фахівця, який налаштує і введе його в експлуатацію.
 • Укласти угоду про купівлю-продаж електроенергії.
 • Все! Можна продавати державі надлишки електроенергії за «зеленим» тарифом.Закон України № 514 від 16 липня 2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкурентних умов вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії» підвищив максимально допустиму потужність установок в приватних домоволодіннях до 30кВт. На практиці, це означає, що окупність індивідуальних сонячних електростанцій прискориться. Також, продавати можна буде не 50%, а 85% максимум.В дію цього закону, також потрапляють вітрогенератори, з потужністю до 30 кВт. Це не погана підмога, для жителів територій, де переважає вітряна погода. Всі дії по підключенню до «зеленого» тарифу в цьому випадку, аналогічні з підключенням сонячних батарей. Тому, «Зелений тариф», як новий вид інвестицій в Україні стає все більш актуальним і затребуваним, що дозволяє отримати власну енергонезалежність і ще непогано заробити.


Один комментарий на «“«Зелений тариф» — новий вид інвестицій в Україні”»

 1. Роман:

  зелений тариф на сонячну електроенергію становить не 3,5 грн за 1 кВт, а 5 грн!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *